Miután a 2025/26-os évadot bemutatóval kezdte, a Figura Stúdió Színház októberben sem tétlenkedik. Jelenlegi székhelyén programot kínál gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt, de előadásai láthatóak lesznek Sepsiszentgyörgyön és Kolozsváron is. Tartsanak velünk!
A
hónapot Sepsiszentgyörgyön kezdi a társulat, a Tamási Áron Színházzal
koprodukcióként létrejött Rinocéroszokat láthatja majd az ottani
közönség. A Bocsárdi László által rendezett darab az egyén és a tömeg viszonyát
vizsgálja: mihez kezdünk egy olyan társadalomban, ahol az emberek egymás után
veszítik el emberi mivoltuk lényegét és avanzsálódnak például orrszarvúkká? Bekapcsolódunk
a sodródásba vagy minden idegszálunkat megfeszítve tiltakozunk ellene? Bérenger
és környezete - a két társulat koprodukciója - ezekre és hasonló kérdésekre
keresi a választ október 3-án és 4-én Sepsiszentgyörgyön.
Gyergyószentmiklóson
a hónap folyamán először a legkisebbeket várjuk színházba, ugyanis 7-én a Fellegkuckó
című gyerekelőadást tűzzük műsorra, majd 8-án a Pitypang Óvoda és Napközi
csoportjait repítjük el Lelle és Mimi mamó világába, ahol minden pihekönnyű
móka. Erre a kalandra az 1-4 éves gyerekeket és kísérőjüket várjuk tárt
karokkal!
Ezt
követően a szeptemberben elmaradt Übü király című előadást játsszuk október
11-én, 19:00 órától az Öntöde épületében kialakított stúdióteremben. Übü papa
és übü mama telhetetetlen hatalmi vágya olyannyira abszurd és groteszk, hogy
már-már valószerű és gyanúsan ismerős.
Fodor
Alain Leonard egyéni előadása, a Faragó Zénó által rendezett Drognapló
Kolozsváron turnézik október folyamán: a ZIZ-ben négy alkalommal is láthatja az
ottani közönség az előadást, amely szerzője saját vallomásaként íródott, függőségről,
küzdelemről és a végleges tisztulás esélyéről. Mindannyian függők vagyunk, de
talán nem is sejtjük. A Drognapló egy történet a számtalan közül, aminek
nem titkolt szándéka, hogy tükröt tartson, figyelmeztessen és segítsen a
megelőzésben.
Az
áprilisban bemutatott Szép magyar komédia az új évadban először lesz
látható októbet 24-én majd 25-én. Balassi Bálint egyetlen fennmaradt
színdarabját a Figura színészei Albu István rendezésében viszik színre. Az
előadás – ahogy a dráma is – a menedéket jelentő és életnek értelmet adó
szerelmet kívánja bemutatni, ezúttal azonban az idő múlásának perspektívájából
egy erőteljes
látványvilággal megalkotott térben.
Mindemellett
októberben a háttérben két új előadás próbafolyamata is kezdetét veszi: Béres
László és Bartha Boróka a színésznő egyéni előadásán, az Alina Nelega által írt
Améli sóhaja című monodrámán kezdenek dolgozni, míg a társulat a kortárs
erdélyi szerző, Székely Csaba Bányavirág című drámáját kezdi próbálni
Faragó Zenó rendezésében.
2025. október 1.