Roluri jucate la Teatrul Figura Studio:

2018/2019

Fum, sau ocuparea teatrului ; Regizor: Hudi László, 2019.

MAIREAD – Martin McDonagh: Ghinionul pisicilor ; Regizor: Albu István, 2018.

; Regizor: Dézsi Szilárd, 2018.

MAȘA – A. P. Cehov: Trei surori ; Regizor: Albu István, 2018.

2017/2018

LYDIA WEBER (elevă) – Marius von Mayenburg: Martiri ; Regizor: Keresztes Attila, 2018.

MARTHA – Elise Wilk: Frig ; Regizor: Leta Popescu, 2018.

Monologurile V ; Regizor: Albu István, 2017.

Rilla – Lázár Ervin meséje nyomán írta: Demeter Kata: Vrăjitoarea cea mică ; Regizor: Nagy Regina, 2017.

2016/2017

Panni – Moșu Norbert-László – Biró Réka: Pomul vieții ; Regizor: Csiki Zsolt, 2017.

FEDRA – Racine: Fedra ; Regizor: Albu István, 2017.

ȘI – Oneghin ; Regizor: Botond Nagy, 2017.

Luzi, Irene, Natalie – Theresia Walser: De mult nu mai găsești în păduri această sălbăticie ; Regizor: Botos Bálint, 2016.

2015/2016

Zombinella, ajutorul lui Belzebub – Moșu Norbert-Lálszó: Incanto ; Regizor: Csiki Zsolt, 2016.

Zița sora Vetei – Ion Luca Caragiale: O noapte furtunoasă ; Regizor: Albu István, 2016.

Alte roluri – Matei Vișniec: Nina ; Regizor: Sardar Tagirovsky, 2015.

Friedrich Dürrenmatt: Fizicienii ; Regizor: Albu István, 2015.

Székely Csaba: Monstrul Nisipurilor ; Regizor: Botond Nagy, 2015.

2014/2015

Contesă – Václav Čtvrtek – Kárpáti Péter: Rumcajs, hoțul ; Regizor: Dézsi Szilárd, 2014.

Lord Canbivalbass – Ubuism ; Regizor: Márkó Eszter, 2014.

2013/2014

Zână – William Shakespeare: Visul unei nopți de vară ; Regizor: Balogh Attila, 2014.

Ortensia, actriță – Carlo Goldoni: Mirandolina ; Regizor: Dézsi Szilárd, 2013.

Márkó Eszter: Aventurile lui Füttyös ; Regizor: Márkó Eszter, 2013.

2012/2013

Soție – soția deputatului și moderator – Klenódium ; Regizor: Czegő Csongor, Török Zoltán, 2013.

Cowboys – Háy János: Mandragora ; Regizor: Kövesdy István, 2013.

Lucreția – Háy János: Mandragora ; Regizor: Kövesdy István, 2013.

Luna, cea îndepărtată – Zalán Tibor: Măgar în vârful turnului ; Regizor: Dézsi Szilárd, 2012.

Ultimul moment ; Regizor: Bicskei István, 2012.

2011/2012

Nana – Budaházi Attila - Victor Ioan Frunză: Lumea nouă (minunată) ; Regizor: Victor Ioan Frunză, 2012.

Fi(r)i din aur ; Regizor: Goda Gábor, 2012.

Sebestyén Rita: Piața de vechituri din Kantarjin ; Regizor: Béres László, 2012.

Crăiasa Zăpezii – H. C. Andersen – Jevgenyij Svarc: Crăiasa Zăpezii ; Regizor: Dézsi Szilárd, 2011.

2010/2011

Peter Handke: Ceasul în care nu am știut unul de altul ; Regizor: Bozsik Yvette, 2011.

Katona Imre: Nebunia de zi cu zi ; Regizor: Katona Imre, 2011.

Moralizare politică cu muzică după textul lui Török Zoltán: Marele bucluc ; Regizor: Béres László, 2011.

Luca – Secretul ; Regizor: Dézsi Szilárd, 2010.

Rosaura – Carlo Goldoni: Mincinosul ; Regizor: Barabás Olga, 2010.

2009/2010

Tommy Marston – Barabás Olga nyomán: Roman polițist ; Regizor: A társulat, 2010.

Danyi Zoltán: Calea soarelui în umbra unui cedru ; Regizor: Döbrei Dénes, 2010.

Persoane, sorți feminine din ’48 ; Regizor: Béres László, Török Zoltán, 2010.

Fulg de zăpadă – Jevgenyij Griskovec: Iarna ; Regizor: Béres László, 2010.

Helena, fiica adoptivă a contesei – William Shakespeare: Totul e bine când se termină cu bine ; Regizor: Kövesdy István, 2009.

Preafrumoasa Lăcrămioara, fiica regelui – Benedek Elek: Prințul Többsincs ; Regizor: Barabás Árpád, 2009.

2008/2009

Pacient – Teren de joacă ; Regizor: Bozsik Yvette, 2009.

Președintele consiliului de stat – Georg Büchner: Leonce și Lena ; Regizor: Béres László, 2009.

Rugăciune pentru om ; Regizor: Béres László, Török Zoltán, 2009.

Gizella, fiica țarului – Kárpáti Péter: Ioan Pălincarul ; Regizor: Anger Zsolt, 2008.

Lungilă, Cerșetor, Fata din birou – Tor Äge Bringsvaerd – Papadimitriu Grigorisz: Gigantul hoț al culorilor ; Regizor: Katona Imre, 2008.

2007/2008

Vi – Samuel Beckett: 3 dansuri pentru Beckett ; Regizor: Vava Ștefănescu, 2008.