Roluri jucate la Teatrul Figura Studio:

2019/2020

TÓT MARISKA – Örkény István: Familia Tót ; Regizor: Florin Vidamski, 2019.

2018/2019

Fum, sau ocuparea teatrului ; Regizor: Hudi László, 2019.

BEVERLY – Mike Leigh: Petrecerea lui Abigail ; Regizor: Barabás Árpád, 2019.

BLANCHE DU BOIS – Tennessee Williams: Un tramvai numit dorință ; Regizor: Botond Nagy, 2018.

OLGA – A. P. Cehov: Trei surori ; Regizor: Albu István, 2018.

2017/2018

INGE SÜDEL (mama lui BENJAMIN) – Marius von Mayenburg: Martiri ; Regizor: Keresztes Attila, 2018.

IMOLA CEA RECE / REPORTER 2 / MODERATOAREA – Elise Wilk: Frig ; Regizor: Leta Popescu, 2018.

Monologurile V ; Regizor: Albu István, 2017.

2016/2017

Petúnia – Moșu Norbert-László – Biró Réka: Pomul vieții ; Regizor: Csiki Zsolt, 2017.

ARICIE – Racine: Fedra ; Regizor: Albu István, 2017.

DOAMNA LARINA – Oneghin ; Regizor: Botond Nagy, 2017.

2015/2016

D-na doctor Bartha – Barabás Olga: Salonul nr. 12. ; Regizor: Barabás Olga, 2016.

Átkos Ákos, executor diavolicesc – Moșu Norbert-Lálszó: Incanto ; Regizor: Csiki Zsolt, 2016.

Alte roluri – Matei Vișniec: Nina ; Regizor: Sardar Tagirovsky, 2015.

Friedrich Dürrenmatt: Fizicienii ; Regizor: Albu István, 2015.

Székely Csaba: Monstrul Nisipurilor ; Regizor: Botond Nagy, 2015.

2014/2015

Babă – Václav Čtvrtek – Kárpáti Péter: Rumcajs, hoțul ; Regizor: Dézsi Szilárd, 2014.

2013/2014

Márkó Eszter: Aventurile lui Füttyös ; Regizor: Márkó Eszter, 2013.

2012/2013

Spion – spion austriac și inspector – Klenódium ; Regizor: Czegő Csongor, Török Zoltán, 2013.

Sostrata – Háy János: Mandragora ; Regizor: Kövesdy István, 2013.

Ultimul moment ; Regizor: Bicskei István, 2012.

2011/2012

Helena Glory – Budaházi Attila - Victor Ioan Frunză: Lumea nouă (minunată) ; Regizor: Victor Ioan Frunză, 2012.

Sebestyén Rita: Piața de vechituri din Kantarjin ; Regizor: Béres László, 2012.

2010/2011

Peter Handke: Ceasul în care nu am știut unul de altul ; Regizor: Bozsik Yvette, 2011.

Pantalona – Carlo Goldoni: Mincinosul ; Regizor: Barabás Olga, 2010.

2009/2010

Gheenă, regele drac – Benedek Elek: Prințul Többsincs ; Regizor: Barabás Árpád, 2009.

2008/2009

Infirmieră – Teren de joacă ; Regizor: Bozsik Yvette, 2009.

Guvernantă – Georg Büchner: Leonce și Lena ; Regizor: Béres László, 2009.

Rugăciune pentru om ; Regizor: Béres László, Török Zoltán, 2009.

Mătușa – Kárpáti Péter: Ioan Pălincarul ; Regizor: Anger Zsolt, 2008.

Pisica – Tor Äge Bringsvaerd – Papadimitriu Grigorisz: Gigantul hoț al culorilor ; Regizor: Katona Imre, 2008.

2007/2008

Flo – Samuel Beckett: 3 dansuri pentru Beckett ; Regizor: Vava Ștefănescu, 2008.

Mária – Kiss Csaba: Orbii ; Regizor: Kövesdy István, 2008.

Hekabe – Thuróczy Katalin: Sandros ; Regizor: Sorin Militaru, 2008.

Yerma – Federico García Lorca: Yerma ; Regizor: Béres László, 2007.

Vrăjitoare – Frații Grimm: Hansel și Gretel ; Regizor: Dézsi Szilárd, 2007.

Rozina, contesa Almaviva – Pierre-Augustin Caron Beaumarchais: Nunta lui Figaro ; Regizor: Anger Zsolt, 2007.

2006/2007

Clytemnestra, regină – Bornemisza Péter: Electra maghiară ; Regizor: Katona Imre, 2007.

Lady Volna, soția lui Sir Politicus – Joc de vulpi ; Regizor: Béres László, 2006.

2001/2002

Erzsók – Petőfi Sándor: Barosul satului ; Regizor: Béres László, 2001.

1994/1995

Evgheni Schwarz: Umbra ; Regizor: Bocsárdi László, 1995.

1993/1994

Elli – Ödön von Horváth: Kasimir și Karoline ; Regizor: Bocsárdi László, 1994.