Születési hely és idő: Sepsiszentgyörgy, 1984. április 19.

Tanulmányok:

2003/2007: Babeș–Bolyai Tudományegyetem Színház és Televízió Kar, Színművészeti szak, Kolozsvár

1998/2002Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy


Díjak, elismerések: 

Legjobb rendezés (Füst Milán: Boldogtalanok), MAGYAR SZÍNHÁZAK XXXIII. KISVÁRDAI FESZTIVÁLJA, 2021. 

Legjobb rendezés (Füst Milán: Boldogtalanok), AMBIJENTALNI POZORIŠNI FESTIVAL "NOVI TVRĐAVA TEATAR" (Szerbia), 2021. 


Előző munkahelyek:

Kolozsvári Állami Magyar Színház

BabeșBolyai Tudományegyetem Színház és Televízió Kar

Rendezések:

2022

Tamási Áron: Hullámzó vőlegény (Tamási Áron Színház)

Georg Büchner: Woyzeck (Szatmárnémeti Északi Színház - Harag György Társulat)


2021

Molière: Scapin furfangjai (Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulat)

Füst Milán: Boldogtalanok (Figura Stúdió Színház)


2020

A. P. Csehov: Sirály (Figura Stúdió Színház)


2019

I. L. Caragiale nyomán: Elveszett levél (Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely)

Borisz Akunyin: Sirály (Csíki Játékszín)

F. M. Dosztojevszkij: Raszkolnyikov - a Bűn és bűnhődés című regény alapján (Marosvásárhelyi Nemzeti Színház)


2018

Martin McDonagh: Macskabaj (Figura Stúdió Színház)

A. P. Csehov: Három nővér (Figura Stúdió Színház)

Giuseppe Verdi: Otello (Kolozsvári Magyar Opera)


2017

V-monológok - felolvasószínházi előadás Eve Ensler műve alapján (Figura Stúdió Színház)

Racine: Phaedra (Figura Stúdió Színház)


2016

 I. L. Caragiale: Zűrzavaros éccaka (Figura Stúdió Színház)


2015

Tóth Péter: Árgyélus királyfi (Kolozsvári Magyar Opera)

F. Dürenmatt: Fizikusok (Figura Stúdió Színház)

J. Genet: Cselédek (Kolozsvári Nemzeti Színház)

Franz Xaver Kroetz: A vágy (Kolozsvári Állami Magyar Színház)

F. M. Dosztojevszkij: Karamazovok (Marosvásárhelyi Nemzeti Színház)

 

2014

A. P. Cehov–Kiss Csaba: De mi lett a nővel? (Figura Stúdió Színház)

S. Robinson-T. Shenk-A. Shenk: Serena in X-tremis (Kolozsvári Állami Magyar Színház)

Roland Shimmelpfennig: Az arab éjszaka (Figura Stúdió Színház)

I. L. Caragiale: Egy zűrzavaros éjszaka (Kézdivásárhelyi Városi Színház)


2013

Demény Péter: Bolero (Kolozsvári Állami Magyar Színház)

M. Vişniec: Kenyérzseb (Kolozsvári Állami Magyar Színház)

 

2012

Cím nélkül (Váróterem Projekt, Kolozsvár)

S. Beckett: Ó, azok a szép napok! (Kolozsvári Nemzeti Színház)

A. P. Cehov-Kiss Csaba: De mi lett a nővel? (Kézdivásárhelyi Városi Színház)

Kander-Ebb-Fosse: Chicago (BabeşBolyai Tudományegyetem)

 F. G. Lorca: Vérnász (BabeşBolyai Tudományegyetem) 


2011

Lázár Ervin: A négyszögletű kerek erdő (Kolozsvári Állami Magyar Színház)

Thuróczy Katalin: Csütörtökünnep – rádiójáték (Kolozsvári Rádió)

     

2010

Kiss Csaba: Hazatérés Dániába (Szatmárnémeti Északi Színház)                                     

W. Shakespeare: Szentivánéji álom (BabeşBolyai Tudományegyetem)

Szőcs Géza: Passió­ - felolvasószínház (Kolozsvári Állami Magyar Színház)


2009

F. M. Dosztojevszkij: Ördögök (Kolozsvári Állami Magyar Színház)

F. Dürenmatt: A fizikusok (BabeşBolyai Tudományegyetem)


2008

F. M. Dosztojevszkij: Karamazov testvérek (BabeşBolyai Tudományegyetem)

Daniel Keyes: Az ötödik Sally (Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely)


2007

S. Mrozek: Mulatság (BabeşBolyai Tudományegyetem)