Születési hely és idő: Csíkszereda, 1975. szeptember 11.

Tanulmányok:

2000/2004 Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Színművészet

Szerepei a Figuránál:

2018/2019

Játsszák: – Füst, avagy a színház elfoglalása ; Rendező: Hudi László, 2019.

JAMES – Martin McDonagh: Macskabaj ; Rendező: Albu István, 2018.

Ondřej Novotný: Összeomlás ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2018.

NATALJA IVANOVNA – A. P. Csehov: Három nővér ; Rendező: Albu István, 2018.

2017/2018

ILDIKÓ – Elise Wilk: Hideg ; Rendező: Leta Popescu, 2018.

Eve Ensler műve alapján: V-monológok ; Rendező: Albu István, 2017.

Marilla – Lázár Ervin meséje nyomán írta: Demeter Kata: A legkisebb boszorkány ; Rendező: Nagy Regina, 2017.

2016/2017

MAGDIKA – Moșu Norbert-László – Biró Réka: Az élet fája ; Rendező: Csiki Zsolt, 2017.

ISMENÉ/PANOPÉ – Racine: Phaedra ; Rendező: Albu István, 2017.

Továbbá – Anyegin ; Rendező: Botond Nagy, 2017.

2015/2016

Tyrannja Vampiria, pénzboszorka – Moșu Norbert-Lálszó: Incanto ; Rendező: Csiki Zsolt, 2016.

Nyina – Matei Vișniec: Nyina ; Rendező: Sardar Tagirovsky, 2015.

Friedrich Dürrenmatt: Fizikusok ; Rendező: Albu István, 2015.

Székely Csaba: A Homokszörny ; Rendező: Botond Nagy, 2015.

2014/2015

Tündér – Václav Čtvrtek – Kárpáti Péter: Rumcájsz, a rabló ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2014.

Rozamunda királyné – Übüség ; Rendező: Márkó Eszter, 2014.

2013/2014

Heléna – William Shakespeare: Szentivánéji álom ; Rendező: Balogh Attila, 2014.

Márkó Eszter: Füttyös kalandjai ; Rendező: Márkó Eszter, 2013.

2012/2013

Irka, Mihail felesége – Nyikolaj Koljada: Murlin Murlo ; Rendező: Barabás Árpád, 2013.

Kofa és Lady – Klenódium ; Rendező: Czegő Csongor, Török Zoltán, 2013.

Asszony – Háy János: Mandragóra ; Rendező: Kövesdy István, 2013.

Csavargó utcalámpa, Lidérc – Zalán Tibor: Szamár a torony tetején ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2012.

Utolsó pillanat ; Rendező: Bicskei István, 2012.

2011/2012

Radius Robot – Budaházi Attila - Victor Ioan Frunză: (Szép) új világ ; Rendező: Victor Ioan Frunză, 2012.

Arany-légy ; Rendező: Goda Gábor, 2012.

Sebestyén Rita: Kantarzsíni bolhapiac ; Rendező: Béres László, 2012.

Nagyanyó, Rablómama – H. C. Andersen – Jevgenyij Svarc: Hókirálynő ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2011.

2010/2011

Peter Handke: Az óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról ; Rendező: Bozsik Yvette, 2011.

Katona Imre: A téboly hétköznapjai ; Rendező: Katona Imre, 2011.

Minden Kívánságot Nem Teljesítő Tündér/Nagy Fekete Golyó – A titok ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2010.

Lucietta – Carlo Goldoni: A hazug ; Rendező: Barabás Olga, 2010.

2009/2010

Iris – Barabás Olga nyomán: Krimi ; Rendező: A társulat, 2010.

Danyi Zoltán: Napút a cédrus árnyékában ; Rendező: Döbrei Dénes, 2010.

Perszónák, `48-as női sorsok ; Rendező: Béres László, Török Zoltán, 2010.

Roussilon grófnő, Bertram anyja – William Shakespeare: Minden jó, ha vége jó ; Rendező: Kövesdy István, 2009.

Habakuk, hoppmester – Benedek Elek: Többsincs királyfi ; Rendező: Barabás Árpád, 2009.

2008/2009

Ápoltak – Játszótér ; Rendező: Bozsik Yvette, 2009.

Rosetta – Georg Büchner: Leonce és Léna ; Rendező: Béres László, 2009.

Ima az emberért ; Rendező: Béres László, Török Zoltán, 2009.

Annya – Kárpáti Péter: Pájinkás János ; Rendező: Anger Zsolt, 2008.

Öregember, A hatalmas Színrabló – Tor Äge Bringsvaerd – Papadimitriu Grigorisz: A hatalmas színrabló ; Rendező: Katona Imre, 2008.

2007/2008

Ru – Samuel Beckett: 3 tánc Beckettre ; Rendező: Vava Ștefănescu, 2008.

Mama – Kiss Csaba: Világtalanok ; Rendező: Kövesdy István, 2008.

Polüxeine – Thuróczy Katalin: Szandrosz ; Rendező: Sorin Militaru, 2008.

Dolores – Federico García Lorca: Yerma ; Rendező: Béres László, 2007.

Állólámpa – Grimm testvérek: Jancsi és Juliska ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2007.

Marcellina – Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais: Figaro házassága ; Rendező: Anger Zsolt, 2007.

2006/2007

Petrovna – Vaszilij Szigarev: Fekete tej ; Rendező: Barabás Árpád, 2007.

Dajka, Orestes nevelője – Bornemisza Péter: Magyar Elektra ; Rendező: Katona Imre, 2007.

Nuzhat el-Fuád, Zubeida úrnő kincstárnoknője – Az ezeregyéjszaka meséiből: Abul Hasszán, a rosszcsont ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2006.

Voltore, ügyvédnő – Rókajáték ; Rendező: Béres László, 2006.

2005/2006

Anya – Láng Zsolt: Télikert ; Rendező: Patkó Éva, 2006.

A romok embere – Történetek a láthatatlan városból ; Rendező: Vava Ștefănescu, 2006.

Marthe, szobalány – Georges Feydeau: Zsákbamacska ; Rendező: Kövesdy István, 2005.

Káposzta, Anya, Mókus, Főszakács – Wilhelm Hauff: Orros, a törpe ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2005.

Szaggató ; Rendező: Uray Péter, 2005.

2004/2005

Fiatal életek indulója (in memoriam József Attila) ; Rendező: , 2005.

Hagyaték ; Rendező: Béres László, 2005.

Viola – Molnár Ferenc: Üvegcipő ; Rendező: Béres László, 2005.

A fekete kalapos – Benedek Elek: Szerencsefi ; Rendező: Kolozsi Kilián, 2004.

Anna Martinovna Zmejukina, díva – Csehov: Lakodalom ; Rendező: Florin Vidamski, 2004.

2001/2002

Valamint – Petőfi Sándor: A helység kalapácsa ; Rendező: Béres László, 2001.

1999/2000

János az Arany ; Rendező: Veress László, 2000.

Bohócos barangolások ; Rendező: , 2000.

1998/1999

A Tábornokné – Jean Anouilh: Ardéle, avagy szeret, nem szeret ; Rendező: Szabó Nagy András Mihály, 1999.

Rasdal királyné – Tamási Zoltán: A történelem kereke ; Rendező: Tamási Zoltán, 1998.

1997/1998

Laudomia – Arlecchino az alvilágban ; Rendező: Gelu Badea, 1998.

Petőfi egy kicsit másként ; Rendező: , 1998.

Barbara nővér – Stanisław Ignacy Witkiewicz: Az őrült és az apáca ; Rendező: Árkosi Árpád, 1997.

1996/1997

Szőcs Géza: Rómeó és Júlia ; Rendező: Vadas László, 1997.