Születési hely és idő: Székelyudvarhely, 1984. szeptember 13.

Tanulmányok:

1999/2003: Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Dráma osztály

2004/2008: Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Színház és Televízió Kar, Színész Szak


DÍJAK, ELISMERÉSEK:

Bocsárdi Angi Gabriella-díj, GYERGYÓSZENTMIKLÓS, 2014.

Teplánszky-díj, MAGYAR SZÍNHÁZAK XXVII. KISVÁRDAI FESZTIVÁLJA, 2015.

Előző munkahelyek:

2003/2004: lemezlovas, műsorvezető, Príma Rádió, Székelyudvarhely

Szerepei a Figuránál:

2019/2020

DÖMDÖDÖM – Lázár Ervin meséje nyomán: A Négyszögletű Kerek Erdő ; Rendező: Dávid A. Péter, 2020.

GIZI GÉZÁNÉ – Örkény István: Tóték ; Rendező: Florin Vidamski, 2019.

2018/2019

Játsszák: – Füst, avagy a színház elfoglalása ; Rendező: Hudi László, 2019.

SUZY – Mike Leigh: Abigail bulija ; Rendező: Barabás Árpád, 2019.

Ondřej Novotný: Összeomlás ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2018.

IRINA – A. P. Csehov: Három nővér ; Rendező: Albu István, 2018.

2017/2018

ERIKA ROTH (biológia, kémia, földrajz) – Marius von Mayenburg: Mártírok ; Rendező: Keresztes Attila, 2018.

ÉVA – Elise Wilk: Hideg ; Rendező: Leta Popescu, 2018.

Eve Ensler műve alapján: V-monológok ; Rendező: Albu István, 2017.

Amarilla – Lázár Ervin meséje nyomán írta: Demeter Kata: A legkisebb boszorkány ; Rendező: Nagy Regina, 2017.

2016/2017

Alkotó-előadó – Egyetlen ; Rendező: Györfi Csaba, 2017.

OINONE, Phaedra dajkája és bizalmasa – Racine: Phaedra ; Rendező: Albu István, 2017.

Olga Dimitrijovna Larina, Larina fiatalabbik lánya – Anyegin ; Rendező: Botond Nagy, 2017.

Rita, Helga, Marie – Theresia Walser: Közel sincs már e vadság erdeinkben ; Rendező: Botos Bálint, 2016.

2015/2016

Ancsa – Barabás Olga: A 12-es kórterem ; Rendező: Barabás Olga, 2016.

Krakél Karolina, varjú – Moșu Norbert-Lálszó: Incanto ; Rendező: Csiki Zsolt, 2016.

VETA – Dumitrache hitvestársa – Ion Luca Caragiale: Zűrzavaros éccaka ; Rendező: Albu István, 2016.

Matei Vișniec: Nyina ; Rendező: Sardar Tagirovsky, 2015.

Friedrich Dürrenmatt: Fizikusok ; Rendező: Albu István, 2015.

Székely Csaba: A Homokszörny ; Rendező: Botond Nagy, 2015.

2014/2015

Fiatal nő – David Harrower: Kés a tyúkban ; Rendező: Barabás Árpád, 2014.

Übü mama – Übüség ; Rendező: Márkó Eszter, 2014.

2013/2014

Fatima Mansur – Roland Schimmelpfennig: Az arab éjszaka ; Rendező: Albu István, 2014.

Fúvós Fancsa/Thisbé – William Shakespeare: Szentivánéji álom ; Rendező: Balogh Attila, 2014.

Mirandolina, fogadósnő – Carlo Goldoni: Mirandolina ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2013.

Márkó Eszter: Füttyös kalandjai ; Rendező: Márkó Eszter, 2013.

2012/2013

Olga, „Murlin Murlo” – Nyikolaj Koljada: Murlin Murlo ; Rendező: Barabás Árpád, 2013.

Cowboyok – Háy János: Mandragóra ; Rendező: Kövesdy István, 2013.

Lukrécia – Háy János: Mandragóra ; Rendező: Kövesdy István, 2013.

Nyúl – Zalán Tibor: Szamár a torony tetején ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2012.

Utolsó pillanat ; Rendező: Bicskei István, 2012.

2011/2012

Helena Robot – Budaházi Attila - Victor Ioan Frunză: (Szép) új világ ; Rendező: Victor Ioan Frunză, 2012.

Arany-légy ; Rendező: Goda Gábor, 2012.

Sebestyén Rita: Kantarzsíni bolhapiac ; Rendező: Béres László, 2012.

Gerda – H. C. Andersen – Jevgenyij Svarc: Hókirálynő ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2011.

2010/2011

Peter Handke: Az óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról ; Rendező: Bozsik Yvette, 2011.

Marie – Georg Büchner: Woyzeck ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2011.

Malvin – Zenés politikai moralizálás Török Zoltán szövege alapján: Nagynyavalya ; Rendező: Béres László, 2011.

Egér – A titok ; Rendező: Dézsi Szilárd, 2010.

Beatrice – Carlo Goldoni: A hazug ; Rendező: Barabás Olga, 2010.

2009/2010

Miss Pickford – Barabás Olga nyomán: Krimi ; Rendező: A társulat, 2010.

Danyi Zoltán: Napút a cédrus árnyékában ; Rendező: Döbrei Dénes, 2010.

Perszónák, `48-as női sorsok ; Rendező: Béres László, Török Zoltán, 2010.

Diána, a firenzei özvegyasszony leánya – William Shakespeare: Minden jó, ha vége jó ; Rendező: Kövesdy István, 2009.

Ráki, a felesége – Benedek Elek: Többsincs királyfi ; Rendező: Barabás Árpád, 2009.

2008/2009

Ápoltak – Játszótér ; Rendező: Bozsik Yvette, 2009.

Léna – Georg Büchner: Leonce és Léna ; Rendező: Béres László, 2009.

Ima az emberért ; Rendező: Béres László, Török Zoltán, 2009.

Gizella, a cár leánya – Kárpáti Péter: Pájinkás János ; Rendező: Anger Zsolt, 2008.

Keszeg, Földönfutó, Lány az irodában – Tor Äge Bringsvaerd – Papadimitriu Grigorisz: A hatalmas színrabló ; Rendező: Katona Imre, 2008.

2007/2008

Vi – Samuel Beckett: 3 tánc Beckettre ; Rendező: Vava Ștefănescu, 2008.