Roluri jucate la Teatrul Figura Studio:

2018/2019

; rendező: Dézsi Szilárd, 2018.

MAȘA – A. P. Cehov: Trei surori ; rendező: Albu István, 2018.

2017/2018

LYDIA WEBER (elevă) – Marius von Mayenburg: Martiri ; rendező: Keresztes Attila, 2018.

MARTHA – Elise Wilk: Frig ; rendező: Leta Popescu, 2018.

Monologurile V ; rendező: Albu István, 2017.

Rilla – Lázár Ervin meséje nyomán írta: Demeter Kata: Vrăjitoarea cea mică ; rendező: Nagy Regina, 2017.

2016/2017

Panni – Moșu Norbert-László – Biró Réka: Pomul vieții ; rendező: Csiki Zsolt, 2017.

FEDRA – Racine: Fedra ; rendező: Albu István, 2017.

ȘI – Oneghin ; rendező: Botond Nagy, 2017.

Luzi, Irene, Natalie – Theresia Walser: De mult nu mai găsești în păduri această sălbăticie ; rendező: Botos Bálint, 2016.

2015/2016

Zombinella, ajutorul lui Belzebub – Moșu Norbert-Lálszó: Incanto ; rendező: Csiki Zsolt, 2016.

Zița sora Vetei – Ion Luca Caragiale: O noapte furtunoasă ; rendező: Albu István, 2016.

Alte roluri – Matei Vișniec: Nina ; rendező: Sardar Tagirovsky, 2015.

Friedrich Dürrenmatt: Fizicienii ; rendező: Albu István, 2015.

Székely Csaba: Monstrul Nisipurilor ; rendező: Botond Nagy, 2015.

2014/2015

Contesă – Václav Čtvrtek – Kárpáti Péter: Rumcajs, hoțul ; rendező: Dézsi Szilárd, 2014.

Lord Canbivalbass – Ubuism ; rendező: Márkó Eszter, 2014.

2013/2014

Zână – William Shakespeare: Visul unei nopți de vară ; rendező: Balogh Attila, 2014.

Ortensia, actriță – Carlo Goldoni: Mirandolina ; rendező: Dézsi Szilárd, 2013.

Márkó Eszter: Aventurile lui Füttyös ; rendező: Márkó Eszter, 2013.

2012/2013

Soție – soția deputatului și moderator – Klenódium ; rendező: Czegő Csongor, Török Zoltán, 2013.

Cowboys – Háy János: Mandragora ; rendező: Kövesdy István, 2013.

Lucreția – Háy János: Mandragora ; rendező: Kövesdy István, 2013.

Luna, cea îndepărtată – Zalán Tibor: Măgar în vârful turnului ; rendező: Dézsi Szilárd, 2012.

Ultimul moment ; rendező: Bicskei István, 2012.

2011/2012

Nana – Budaházi Attila - Victor Ioan Frunză: Lumea nouă (minunată) ; rendező: Victor Ioan Frunză, 2012.

Fi(r)i din aur ; rendező: Goda Gábor, 2012.

Sebestyén Rita: Piața de vechituri din Kantarjin ; rendező: Béres László, 2012.

Crăiasa Zăpezii – H. C. Andersen – Jevgenyij Svarc: Crăiasa Zăpezii ; rendező: Dézsi Szilárd, 2011.

2010/2011

Peter Handke: Ceasul în care nu am știut unul de altul ; rendező: Bozsik Yvette, 2011.

Katona Imre: Nebunia de zi cu zi ; rendező: Katona Imre, 2011.

Zenés politikai moralizálás Török Zoltán szövege alapján: Marele bucluc ; rendező: Béres László, 2011.

Luca – Secretul ; rendező: Dézsi Szilárd, 2010.

Rosaura – Carlo Goldoni: Mincinosul ; rendező: Barabás Olga, 2010.

2009/2010

Tommy Marston – Barabás Olga nyomán: Roman polițist ; rendező: A társulat, 2010.

Danyi Zoltán: Calea soarelui în umbra unui cedru ; rendező: Döbrei Dénes, 2010.

Persoane, sorți feminine din ’48 ; rendező: Béres László, Török Zoltán, 2010.

Fulg de zăpadă – Jevgenyij Griskovec: Iarna ; rendező: Béres László, 2010.

Helena, fiica adoptivă a contesei – William Shakespeare: Totul e bine când se termină cu bine ; rendező: Kövesdy István, 2009.

Preafrumoasa Lăcrămioara, fiica regelui – Benedek Elek: Prințul Többsincs ; rendező: Barabás Árpád, 2009.

2008/2009

; rendező: Bozsik Yvette, 2009.

; rendező: Béres László, 2009.

; rendező: Béres László, Török Zoltán, 2009.

; rendező: Anger Zsolt, 2008.

; rendező: Katona Imre, 2008.

2007/2008

Vi – Samuel Beckett: 3 dansuri pentru Beckett ; rendező: Vava Ștefănescu, 2008.