Születési hely és idő: Székelyudvarhely, 1984. szeptember 13.

Tanulmányok:

1999/2003: Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Dráma osztály

2004/2008: Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Színház és Televízió Kar, Színész Szak


DÍJAK, ELISMERÉSEK:

Bocsárdi Angi Gabriella-díj, GYERGYÓSZENTMIKLÓS, 2014.

Teplánszky-díj, MAGYAR SZÍNHÁZAK XXVII. KISVÁRDAI FESZTIVÁLJA, 2015.

Előző munkahelyek:

2003/2004: lemezlovas, műsorvezető, Príma Rádió, Székelyudvarhely

Szerepei a Figuránál:

2017/2018

Amarilla – Lázár Ervin meséje nyomán írta: Demeter Kata : A legkisebb boszorkány ; rendező: Nagy Regina, 2017.

2016/2017

Alkotó-előadó – Egyetlen ; rendező: Györfi Csaba, 2017.

OINONE, Phaedra dajkája és bizalmasa – Racine: Phaedra ; rendező: Albu István, 2017.

Olga Dimitrijovna Larina, Larina fiatalabbik lánya – Puskin nyomán: Anyegin ; rendező: Botond Nagy, 2017.

Rita, Helga, Marie – Theresia Walser: Közel sincs már e vadság erdeinkben ; rendező: Botos Bálint, 2016.

2015/2016

Ancsa – Barabás Olga: A 12-es kórterem ; rendező: Barabás Olga, 2016.

Krakél Karolina, varjú – Moșu Norbert-Lálszó: Incanto ; rendező: Csiki Zsolt, 2016.

VETA – Dumitrache hitvestársa – Ion Luca Caragiale: Zűrzavaros éccaka ; rendező: Albu István, 2016.

Matei Vișniec: Nyina ; rendező: Sardar Tagirovsky, 2015.

Friedrich Dürrenmatt: Fizikusok ; rendező: Albu István, 2015.

Narancs – Székely Csaba: A Homokszörny ; rendező: Botond Nagy, 2015.

2014/2015

Fiatal nő – David Harrower: Kés a tyúkban ; rendező: Barabás Árpád, 2014.

Übü mama – Übüség ; rendező: Márkó Eszter, 2014.

2013/2014

Fatima Mansur – Roland Schimmelpfennig: Az arab éjszaka ; rendező: Albu István, 2014.

Fúvós Fancsa/Thisbé – William Shakespeare: Szentivánéji álom ; rendező: Balogh Attila, 2014.

Mirandolina, fogadósnő – Carlo Goldoni: Mirandolina ; rendező: Dézsi Szilárd, 2013.

Nagy Olga meséi nyomán írta: Márkó Eszter: Füttyös kalandjai ; rendező: Márkó Eszter, 2013.

2012/2013

Olga, „Murlin Murlo” – Nyikolaj Koljada: Murlin Murlo ; rendező: Barabás Árpád, 2013.

Lukrécia – Háy János: Mandragóra ; rendező: Kövesdy István, 2013.

Cowboyok – Háy János: Mandragóra ; rendező: Kövesdy István, 2013.

Nyúl – Zalán Tibor: Szamár a torony tetején ; rendező: Dézsi Szilárd, 2012.

Utolsó pillanat ; rendező: Bicskei István, 2012.

2011/2012

Helena Robot – Budaházi Attila és Victor Ioan Frunză szövegváltozata: (Szép) új világ ; rendező: Victor Ioan Frunză, 2012.

Arany-légy ; rendező: Goda Gábor, 2012.

Sebestyén Rita: Kantarzsíni bolhapiac ; rendező: Béres László, 2012.

Gerda – H. C. Andersen – Jevgenyij Svarc: Hókirálynő ; rendező: Dézsi Szilárd, 2011.

2010/2011

Peter Handke: Az óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról ; rendező: , 2011.

Marie – Georg Büchner: Woyzeck ; rendező: Dézsi Szilárd, 2011.

Malvin – Török Zoltán szövege alapján: Nagynyavalya ; rendező: Béres László, 2011.

Egér – A titok ; rendező: Dézsi Szilárd, 2010.

Beatrice – Carlo Goldoni: A hazug ; rendező: Barabás Olga, 2010.

2009/2010

Miss Pickford – Barabás Olga nyomán: Krimi ; rendező: A társulat, 2010.

Danyi Zoltán: Napút a cédrus árnyékában ; rendező: Döbrei Dénes, 2010.

Perszónák, `48-as női sorsok ; rendező: Béres László, Török Zoltán, 2010.

DIÁNA, a firenzei özvegyasszony leánya – William Shakespeare: Minden jó, ha vége jó ; rendező: Kövesdy István, 2009.

2008/2009

Ápoltak – Játszótér ; rendező: Bozsik Yvette, 2009.

Léna – Georg Bücher: Leonce és Léna ; rendező: Béres László, 2009.

Ima az emberért ; rendező: Béres László, Török Zoltán, 2009.

Gizella, a cár leánya – Kárpáti Péter: Pájinkás János ; rendező: Anger Zsolt, 2008.

Keszeg, Földönfutó, Lány az irodában – Tor Äge Bringsvaerd – Papadimitriu Grigorisz: A hatalmas színrabló ; rendező: Katona Imre, 2008.

2007/2008

Vi – Samuel Beckett: 3 tánc Beckettre ; rendező: , 2008.